IFS

IFS

Сертифікація систем менеджменту харчової безпечності по стандарту IFS Food

потреби ринку

Для постачальників роздрібних мереж, включаючи виробничі підприємства, аудиторські перевірки - стандартна процедура. Це пов'язано з тим, що вимоги споживачів до продуктів харчування та ризик повернення товару постійно збільшується. Так, асоціаціями підприємств роздрібної торгівлі Німеччини, Франції, Італії було створено стандарт International Featured Standard (IFS) Food. Завдяки цьому стандарту постачальники харчових продуктів, які виробляють продукцію під власними торговими марками мереж (private label), отримали чіткі вимоги до якості та безпечності таких продуктів. IFS Food – міжнародний стандарт, який направлений на забезпечення якості та безпечності харчових продуктів, а також для реалізації уніфікованих перевірок безпеки продуктів харчування та рівня якості виробників. Застосовувати стандарт IFS Food можна на всіх стадіях переробки продуктів харчування. 

Хто підтримує стандарт IFS Food?

IFS Food підтримують компанії гуртової та роздрібної мережі, такі як: Metro Group, Edeka, Rewe Group, Aldi, Auchan, Unes та інші, які входять до складу комітету HDE, який розробляє правові норми та регламентує продаж продовольчих товарів, а також комітетів FCD, Federdistribuzione, CONAD та COOP. 

На які компанії розповсюджується дія аудиту IFS Food?

Дія аудиторської перевірки IFS Food стосується всіх підприємств, які випускають продовольчі товари під марками мереж роздрібної та гуртової торгівлі, або так звані товари власних торгових марок (private label). 

Рішення

В результаті проходження сертифікаційного аудиту по стандарту IFS Food компанія отримує сертифікат IFS Food.

Де можливо дізнатися достовірну інформацію про аудити?

На сайті www.ifs-online.eu, окрім інформації про стандарти серії IFS, ви знайдете звіти аудиторів, сертифікати, плани заходів, контакти сертифікаційних органів, які мають акредитацію на проведення сертифікації  IFS, список компаній, які успішно пройшли сертифікацію та іншу корисну інформацію. При цьому до деяких даних відсутній вільний доступ та вимагає спеціального дозволу.  

Чим ще корисний банк даних IFS для харчової промисловості?

Компаніям, які пройшли сертифікацію систем менеджменту по стандарту IFS, дозвіл до онлайн ресурсу IFS дає ряд переваг. В тому числі:

  • управління власними (внутрішніми) аудиторськими звітами та планами заходів;
  • надання замовникам результатів аудитів, проведених органом з сертифікації;
  • надання замовникам в режимі онлайн інших сертифікатів, які є у компанії;
  • пошук сертифікований компаній та співробітництво з ними.

переваги бюро верітас

Бюро Верітас Сертифікейшн являється експертом в сфері харчової безпечності. В нашій команді задіяні вузькопрофільні спеціалісти, які досконально знають дану сферу промисловості.  

Наша компанія уповноважена Фондом сертифікації безпечності харчових продуктів на проведення сертифікаційних аудитів IFS, а також приймає участь в роботі технічного комітету ISO з питань сертифікації в харчовій промисловості.

питання та відповіді

Скільки часу триває аудит IFS Food?
Щоб визначити, як довго буде тривати аудит, орган з сертифікації застосовує спеціальну систему розрахунку. Середня тривалість аудиту складає  1,5 дні та ще 0,5 дня потрібно для підготовки звіту. 

Скільки часу діє сертифікат IFS?
Термін дії сертифікату  – 12 місяців.