Імпорт

НОВИНИ

Експорт в країни Африки - розширення ринків збуту української продукції

гру. 16 2020

Ви хочете розширити ринки збуту вашої продукції і вже уважно придивляєтеся до ринку Африки, але суворі місцеві вимоги країн до якості товару, що ввозиться вам здаються дуже складними і майже нездійсненними? Ми готові допомогти Вам і роз'яснити всі незрозумілі моменти на прикладі правил експорту в Танзанії.

На думку багатьох фахівців Африканські країни - одні з найбільш перспективних напрямків для експорту українських товарів. Однак на африканський ринок з України в основному експортується зерно, кукурудза, соєва та соняшникова олія. Експорт цих товарів здійснюють великі трейдери і в основному в країни Північної Африки (до 80% від експорту в Африку). Тоді як для середнього сегменту бізнесу більш цікаві зростаючі ринки (соуси, консерви, курятина, напої та ін.) інших країн Африканського континенту.

Отже, перед відправкою вантажу до Танзанії необхідно підтвердити, що якість товару відповідає Танзанійським стандартам якості. Щоб експортери могли перевірити продукцію перед відправкою без зайвих витрат Танзанійське бюро стандартів (TBS) призначило Bureau Veritas на проведення інспекцій для підтвердження відповідності продуктів перед відправкою до Танзанії (VoC - Verification of Conformity).

1. Яка основна мета даної програми?
  • захист споживача і навколишнього середовища
  • гарантія відповідності
  • оперативне митне оформлення з відповідним сертифікатом (СОС - Certificate of Conformity)                    
2. Які товари підпадають під програму?

I. Іграшки та спорт

II. Електрика і електроніка

III. Автомобільна промисловість

IV. Хімічні товари

V. Механічні матеріали і газові прилади

VI. Папір та канцелярські товари

VII. Меблі (вироби з дерева і металу)

VIII. Засоби безпеки (засоби індивідуального захисту)

IX. Їжа та продукти харчування

X. Використані продукти

3. Як відбувається сам процес перевірки та верифікації?

Схематичний процес ви зможете побачити на схемі нижче.

Африка

4. Які основні кроки в проходженні даної процедури?

Крок 1. Запит сертифіката

Імпортер / Експортер подає запит на сертифікат в місцеве представництво Bureau Veritas. Вказаний запит повинен включати:

  • Список, позначення товарів, призначених для експорту, дані про імпортера / експортера (ім'я, адреса, рахунок-фактура, ...)
  • Наявні документи про відповідність (наприклад: Сертифікати, протоколи випробувань відповідно до вимог стандартів: танзанійських, ISO, IEC, EN, ECE або Codex Alimentarius, Сертифікати систем управління якістю чи безпеки (ISO 22000, HACCP, ISO / TS 16949, ISO 13485 ...). Такі сертифікати мають видаватися лабораторією з акредитацією ISO 17025)
  • Інформація, яка стосується місця і попередньої дати доступності товарів для проведення їх фізичного огляду перед відправкою. (Заповнення форми запиту сертифіката (RFC))

Крок 2: Документальний огляд/тестування

Bureau Veritas перевіряє всю надану інформацію і перевіряє її відповідність танзанійським стандартам. При необхідності на пробах проводяться лабораторні дослідження/аналізи.

Крок 3: Огляд

 Bureau Veritas перевіряє, чи:

  • Продукція відповідає чинним стандартам
  • Представлені товари - це ті, які ідентифіковані в ході документальної перевірки
  • Товар відповідає своєму опису в імпортних / експортних документах
  • При необхідності інспектори Bureau Veritas можуть взяти проби для додаткової оцінки.

Крок 4: сертифікат PVoC

Bureau Veritas звіряє звіт про перевірку з наданими документами.

При задовільних результатах видається захищений Сертифікат відповідності, в іншому випадку складається Звіт про невідповідність (Non-Conformity Report). Експортерам рекомендується не відвантажувати свої товари до видачі необхідного Сертифікату.

Як ви можете судити, ці 4 кроки зовсім не складні для експортера, який бажає постачати свою продукцію в Танзанію (або в інші країни Африки). Головне - це підготувати документальне підтвердження якості товару відповідною лабораторією, а також уточнити у одержувача вимоги до маркування та інші особливі вимоги країни призначення.

Бажаємо вам успіхів в освоєнні нових ринків!