Corruption

ISO 37001 - СИСТЕМА МЕНЕДЖМЕНТУ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ

Демонструйте сумлінність вашої організації і знижуйте корупційні ризики.

В даний час корупція є основною проблемою, яка підриває довіру громадськості до місцевих і державних органів влади, бізнесу та інститутів громадянського суспільства. Разом з національними антикорупційними законами близько 50 країн прийняли Конвенцію проти корупції, розроблену ООН за участю Організації економічного співробітництва та розвитку і ряду інших національних і міжнародних організацій. Принципи Конвенції, що забороняють підкуп чиновників, знайшли широке застосування в світових антикорупційних практиках, зокрема в США і Великобританії, спричинивши вплив на міжнародні компанії, що працюють як в межах країни, так і за кордоном.

Якщо співробітники компанії були викриті в даванні або одержанні хабаря, компанії можуть загрожувати не тільки фінансові санкції, а й притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності її керівництва. Для попередження таких загроз необхідна система управління подібними ризиками. Стандарт ISO (ІСО) 37001 «Системи менеджменту протидії корупції» (ABMS), опублікований в кінці 2016 року, дозволяє організаціям визначати порядок виявлення корупційних ризиків, навчати і підтримувати компетентність ділових партнерів, що діють від імені компанії, для чесного ведення бізнесу.

Підхід, заснований на структурах високого рівня (High Level Structures), реалізований в ISO 37001, дозволяє застосувати використовувану в інших системах менеджменту стандартизовану модель виявлення, оцінки та аналізу корупційних ризиків компанії.

Для кого призначений стандарт ISO 37001?

Стандарт застосовується до організацій усіх розмірів і типів, чи це комерційні компанії, органи державної влади або громадські організації. Він може бути інтегрований в існуючу в компанії програму відповідності та узгоджений з вимогами ISO 19600 (Системи управління відповідністю) і іншими структурами високого рівня, заснованими на ISO стандартах систем менеджменту. Крім цього, ISO 37001 може бути впроваджений в якості самостійної системи менеджменту.

Міжнародні організації піддаються впливу різних юрисдикцій і культур, де закони та постанови про корупцію сильно відрізняються. Якщо компанія зареєстрована на фондових біржах, наприклад, в США або Великобританії, закони цих країн зобов'язують компанію ставитися до корупції з однаковою серйозністю при здійсненні будь-якої своєї діяльності в країні. ISO 37001 забезпечує міжнародну стандартизацію ваших процедур і навчання.

Навіщо впроваджувати стандарт ISO 37001?

Шляхом формалізації навчання і процедур, які забезпечують цілісність підприємства, ISO 37001 дає можливість:

  • Визначити точки виникнення корупції і встановити належні заходи контролю;
  • Знизити ризик судового переслідування за недотримання місцевих або міжнародних антикорупційних законів;
  • Демонструвати свою провідну роль в області етики, яка спонукає співробітників і ділових партнерів вирішувати проблеми корупції;
  • Відновити довіру громадськості, клієнтів, зацікавлених сторін і персоналу після виникнення корупційного інциденту.

Навіщо сертифікуватися по ISO 37001?

  1. Доведіть, що ваша організація дотримується антикорупційне законодавство і впровадила розумні і адекватні заходи, спрямовані на запобігання хабарництва;
  2. Зміцніть імідж організації та уникайте витрат і репутаційних ризиків, пов'язаних з корупцією;
  3. Продемонструйте надійність і цілісність компанії всім зацікавленим сторонам: власникам, директорам, співробітникам, органам влади і діловим партнерам;
  4. Відкрийте нові можливості для бізнесу.

Основні етапи сертифікації по ISO 37001

Підхід Bureau Veritas до сертифікації вибудовувався більше 30 років. Висока якість послуг підтверджується участю Bureau Veritas Certification.

  • Визначення області сертифікації;
  • Попередній аудит (за бажанням): аналіз недоліків і діагностика поточного відповідності вимогам стандарту;
  • Сертифікаційний аудит (проводиться в 2 етапи):

Етап 1. Аналіз для перевірки готовності організації до сертифікації;
Етап 2. Оцінка впровадження, включаючи оцінку результативності системи менеджменту організації.

  • При позитивному результаті 2-го етапу аудиту видається сертифікат терміном дії 3 роки;
  • Наглядові аудити для перевірки постійної відповідності системи менеджменту вимогам стандарту;
  • Ресертифікація через 3 роки для підтвердження постійного відповідності та ефективності системи управління в цілому.