EPD

EPD (Environmental Product Declaration) - ЕКОЛОГІЧНА ДЕКЛАРАЦІЯ ПРОДУКЦІЇ

EPD (Environmental Product Declaration) - ЕКОЛОГІЧНА ДЕКЛАРАЦІЯ ПРОДУКЦІЇ. 

LCA (LIFE-CYCLE ASSESSMENT) - ОЦІНКА ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ

ВИКЛИКИ

Зміни клімату - найбільша загроза для нашої планети, тому люди 21 століття все більше потребують екологічно чистих продуктів. Уряди б'ють на сполох, розробляючи нові правила захисту навколишнього середовища для місцевих та міжнародних ринків.

Мета екологічної декларації продукції (EPD), відповідно до міжнародного стандарту ISO 21930 (2007) з екологічного декларування будівельної продукції, - стимулювати попит та пропозицію такої будівельної продукції, яка створює менше навантаження на навколишнє середовище, шляхом чіткого подання перевіреної та точної інформації про продукцію, надавати не вводить в оману інформацію про екологічні аспекти будівельної продукції, стимулюючи цим потенціал безперервного поліпшення екологічної обстановки, зумовленого ринком.

ЩО ТАКЕ ЕКОЛОГІЧНА ДЕКЛАРАЦІЯ ПРОДУКЦІЇ (EPD)?

Екологічна декларація продукції (EPD) створюється відповідно до міжнародних стандартів. Декларація перевіряється третьою стороною (незалежним верифікатором відповідності, наприклад, Bureau Veritas) та надає прозору та порівнянну інформацію про вплив продукції на навколишнє середовище протягом усього життєвого циклу. Це добровільна заява про вплив продукції на довкілля протягом усього життєвого циклу.

Екологічна декларація продукції (EPD) має різні види використання, включаючи "зелені" державні закупівлі (GPP) та схеми оцінки будівель (LEED; BREEAM). Визначення екологічної декларації продукції (EPD) (також званої екологічної декларацією III типу) було розроблено з метою використання декларації в першу чергу для комунікації між підприємствами, але не виключається їх використання у комунікації між споживачами, оскільки декларація дозволяє порівняти ваш продукт з іншими, представленими на ринку.

Екологічна декларація продукції (EPD) не є підтвердженням того, що продукт є кращим для навколишнього середовища, однак, якщо для порівняння з іншими продуктами застосовуються перевірені розрахунки, то:

- Екологічні показники, характерні для продукту, можуть порівнюватися з продуктами, що виконують ту ж функцію, або з аналогічними продуктами (порівняно з галуззю промисловості або демонструють кращі екологічні якості)

- Оновлена екологічна декларація продукту (або середня екологічна декларація продукту) порівнюється з пізнішою версією (у такий спосіб можна продемонструвати постійні поліпшення лише на рівні галузі).

ЩО МІСТИТЬСЯ В EPD?

Явні дані та інформація про вплив продукту або матеріалу на навколишнє середовище протягом усього або часткового життєвого циклу.

Інформація про такі питання, як навколишнє середовище, здоров'я і безпека, надійність, вимоги до використання і відповідні методи обробки або зберігання.

Перевірка третьою стороною того, що дані отримано відповідно до чинних норм і міжнародних стандартів. Стандарти, що стосуються EPD будівельної продукції, включають ISO 14025 (2006) і європейський стандарт EN 15804 (2013).

РІШЕННЯ БЮРО ВЕРИТАС

Відвідування виробника - перевірка процесу виробництва продукції та скликання наради, на якій встановлюються цілі, уточнюються розрахунки для оцінки життєвого циклу LCA, визначаються строки, призначаються відповідальні особи та розподіляються обов'язки.

Збір даних - цей етап перебуває у віданні компанії.

Компанія повинна координувати збір даних із постачальниками та керівниками виробництва. Збір даних має відповідати етапам виробництва продукції. Бюро Верітас забезпечує спеціальну таблицю для збору даних і надає технічну підтримку.

Після узагальнення дані мають бути опрацьовані та введені в програму, яка формує модель виробу.

Звіт про оцінку життєвого циклу продукту.

Підготовка декларації відповідно до вимог формату стандарту EN 15804.

Підтримка незалежної перевірки декларації.

ПЕРЕВАГИ

Визначення економії витрат: беручи до уваги зростаючі та мінливі витрати на енергію і ресурси, виробники, які використовують такі інструменти, як LCA (оцінка життєвого циклу, що кількісно оцінює споживання енергії та ресурсів за всім ланцюжком вартості продукту), матимуть більше можливостей для вивчення/аналізу альтернативних стратегій та можливостей, тим самим заощаджуючи витрати та зменшуючи схильність до цих тенденцій.

Підготовка до мінливих вимог ринку: стале будівництво набуває дедалі більшого значення. Крім того, під час проєктування та/або закупівель дедалі частіше потрібна інформація про екологічні показники продукції. Виробники, які розуміють вплив своєї продукції на навколишнє середовище і володіють EPD, можуть легше відповідати цим вимогам і використовувати пропоновані можливості (LEED, BREAM і т.п.).

Інформаційне Моделювання Будівництва (BIM- Building Information Model): майбутній потенціал інтегрованого проєктування та застосування BIM надає додаткові можливості для оцінки всього життєвого циклу будівлі. Виробники, які розробляють LCA і EPD для своєї продукції, володітимуть якісними даними, які в майбутньому будуть доступні для BIM, створюючи можливості для більш швидкої і дешевої оцінки екологічних показників будівель.

КОНТАКТИ

contact.BSD@bureauveritas.com