Aqua

РАДА З ПИТАНЬ АКВАКУЛЬТУРИ

Сертифікуйте свою Відповідальну продукцію аквакультури

БІЗНЕС-ЗАДАЧА

Оскільки споживання морепродуктів зростає у всьому світі, аквакультура розвивається дуже швидко, щоб задовольнити 50% споживання морепродуктів людиною. Але збільшення обсягів аквакультури створює негативний вплив на навколишнє середовище, біорізноманіття, соціальні та місцеві громади (забруднення, знищення біотопів, таких як мангрові зарості, зловживання медикаментами, годування рибним борошном з надмірно експлуатованих рибних господарств і т.д.). У цьому контексті споживачі, роздрібні торговці, ресторани та переробники зараз шукають “Відповідальну продукцію аквакультури”.

ЩО ТАКЕ РАДА З ПИТАНЬ АКВАКУЛЬТУРИ (AQUACULTURE STEWARDSHIP COUNCIL ASC)? 

Заснована у 2010 році, ASC є недержавною організацією. Місія ASC - трансформувати аквакультуру в напрямку екологічної стабільності та соціальної відповідальності, використовуючи ефективні ринкові механізми, що створюють цінність по всьому ланцюжку. Сертифікація аквакультурних господарств можлива для більш ніж 10 видів: креветки, лосось, форель, тилапія, пангасіус, двостулкові молюски (мідії, гребінці, устриці), сібас, морський окунь, морські водорості. Для кожного виду визначено критерії з показниками якості для:

  • Вплив на довкілля
  • Здоров'я тварин - запобігання захворювання
  • Соціальні впливи та місцеві громади

Сертифікація "Ланцюг поставок" (“CoC”) ASC застосовується для експортерів, переробників, імпортерів та дистриб'юторів, які бажають використовувати логотип ASC. Сертифікат підтверджує відстеження, щоб гарантувати, що їхні морепродукти походять із сертифікованих ASC аквакультурних господарств (простежуваність). Процедура ASC CoC така сама, як і MSC* CoC (екологічне маркування дикої риби).

СКІЛЬКИ ЧАСУ ПОТРІБНО ДЛЯ ВПРОВАДЖЕННЯ  ASC?

Теоретично мінімальний час для отримання сертифікації (підтвердження відповідності критеріям) становить 6 місяців, але цей час може бути довшим, якщо господарство потребує дослідження впливу (екологічного та соціального) або вдосконалення процесу, кормів, структури та обладнання. BV може запропонувати попередній аудит або "GAP-аналіз", якщо для отримання сертифікації потрібні поліпшення.

У ЧОМУ ПОЛЯГАЮТЬ КЛЮЧОВІ ПЕРЕВАГИ СЕРТИФІКАЦІЇ ЗА СТАНДАРТОМ ASC?

ASC визначив стандарти, визнані багатьма зацікавленими сторонами ( недержавні організації, виробники, імпортери) протягом 5 років процесу аквакультурного моніторингу за участю WWF як засновника. ASC просуває визнання логотипу "B2C" по всьому світу серед роздрібних торговців та споживачів.

  • Як фермер, ви доводите своє відповідальне управління аквакультурою
  • Як імпортер, переробник та роздрібний продавець, ви підтверджуєте своє відповідальне постачання та простежуваність вашої продукції аквакультури

ЯК ПРОЙТИ СЕРТИФІКАЦІЮ?

Для сертифікації фермерських господарств використовується наступний процес:

Image
Сертифікація аквакультури

 

ЧОМУ ОБИРАЮТЬ БЮРО ВЕРИТАС?

ДОСВІД РОБОТИ З МОРЕПРОДУКТАМИ

Бюро Верітас допомагає на кожному етапі ланцюга постачання морепродуктів, забезпечуючи дотримання найвищих стандартів якості, охорони здоров'я та безпеки, екологічної та соціальної відповідальності. Найбільші роздрібні мережі обирають Бюро Верітас за його експертизу ланцюгів постачання морепродуктів, а виробники та підприємства харчової промисловості можуть скористатися перевагами повної акредитації Бюро Верітас для отримання найбільш визнаних сертифікатів

МЕРЕЖА

Маючи 148 000+ діючих сертифікатів ISO та +7 400 кваліфікованих аудиторів, Бюро Верітас представлене у 140 країнах світу, а місцеві спеціалісти працюють у 80 країнах.

ЗНАК СВІТОВОГО ВИЗНАННЯ

Знак сертифікації Бюро Верітас - це всесвітньо визнаний символ постійного прагнення вашої організації до досконалості, сталого розвитку та надійності